youngchess.com



Gens una sumus - Suntem o familie Actualizat la: 16.11.2017 09:07:13
Print
              European Youth Chess Championship 2005 - 2008
 
            Gold                      Silver                    Bronze


Boys

2009  Fermo Italy  (31.08 - 09.09.2009)

B18 Ter-Sahakyan Samvel ARM  Recuero Guerra David  ESP Benidze Davit        GEO
B16 Popilski Gil        ISR  Van Kampen Robin      NED Danilenko Dmitriy    UKR
B14 Dragun Kamil        POL  Siagodnik Anton       BLR Bukavshin Ivan       RUS
B12 Zanan Evgeny        RUS  Lamard Guillaume      FRA Csonka Balazs        HUN
B10 Gledura Benjamin    HUN  Shtembuliak Evgeny    UKR Rambaldi Francesco   FRA


2008  Herceg Novi (15 - 24.09.2009)

B18 Vila Gazquez Xavier ESP  Kopylov Alexander A   RUS Recuero Guerra David ESP
B16 Nyzhnyk Illya       UKR  Ter-Sahakyan Samvel   ARM Prohaszka Peter      HUN 
B14 Bukavshin Ivan      RUS  Kovalev Vladislav     BLR Grigoryan Karen      ARM 
B12 Berbatov Kiprian    BUL  Dubov Daniil          RUS Bortnik Alexandr     UKR 
B10 Ali Marandi Cemil   TUR  Vetoshko Volodymyr    UKR Vorontsov Pavlo      UKR 

2007
B18 Saric Ivan          CRO  Edouard Romain        FRA Rakhmanov Aleksandr  RUS 
B16 Rasulov Vugar       AZE  Feller Sebastien      FRA Bregadze Levan       GEO
B14 Sjugirov Sanan      RUS  Swiercz Dariusz       POL Popilski Gil         ISR
B12 Nyzhnyk Illya       UKR  Bajarani Ulvi         AZE Grigoryan Karen H    ARM
B10 Alekseenko Kirill   RUS  Oparin Grigoriy       RUS Yuffa Daniil         RUS 	

2006
B18 Zhigalko Sergei     BLR  Andriasian Zaven      ARM Tukhaev Adam         UKR
B16 Edouard Romain      FRA  Kravtsiv Martyn       UKR Rasulov Vugar        AZE
B14 Prohaszka Peter     HUN  Durarbeyli Vasif      AZE Bregadze Levan       GEO
B12 Bukavshin Ivan      RUS  Plat Vojtech          CZE Bajarani Ulvi        AZE 
B10 Shurunov Arseny     RUS  Nyzhnyk Illya         UKR Dubov Daniil         RUS 
 
2005
B18 Czarnota, Pawel     POL  Vitiugov, Nikita      RUS Laznicka, Viktor     CZE
B16 Andriasian, Zaven   ARM  Jojua, Davit          GEO Trofimov, Sergey P.  RUS
B14 Benidze, Davit      GEO  Recuero Guerra, David ESP Kulakov, Viacheslav  RUS
B12 Sjugirov, Sanan     RUS  Bogdanovich, StanislavUKR Tamazyan, Haik       ARM
B10 Nikologorskiy,Konst.RUS  Bajarani, Ulvi        AZE Berbatov, Kiprian    BUL
 
================================================================================
Girls

2009  Fermo Italy  (31.08 - 09.09.2009)

G18 Girya Olga          RUS  Tsatsalashvili Keti   GEO Agrest Inna          SWE
G16 Adamowicz Katarzyna POL  Arabidze Meri         GEO Schut Lisa           NED
G14 Efroimski Marsel    ISR  Osmanodja Filiz       GER Leks Maria           POL
G12 Haussernot Cecile   FRA  Goryachkina AleksandraRUS Bellaiche Elise      FRA
G10 Vasenina Anna	RUS  Hojjatova Aydan       AZE Dmochowska Agnieszka POL


2008

G18 Nemcova Katerina    CZE  Girya Olga            RUS Ozturk Kubra         TUR 
G16 Paikidze Nazi       GEO  Repina Varvara        RUS Savina Anastasia     RUS 
G14 Arabidze Meri       GEO  Lach Aleksandra       POL Vince Andrea         SRB 
G12 Styazhkina Anna     RUS  Osmanodja Filiz       GER Bellaiche Elise      FRA 
G10 Kisteneva Liza      RUS  Osmak Iulija          UKR Harazinska Ewa       POL 

2007
G18 Ivakhinova Inna     RUS  Leks Hanna            POL Foisor Sabina        ROU
G16 Ozturk Kubra        TUR  Muzychuk Mariya       UKR Tsatsalashvili Keti  GEO
G14 Paikidze Nazi       GEO  Soloviova Liza        UKR Neuhauser Salome     FRA
G12 Lach Aleksandra     POL  Iwanow Anna           POL Fataliyeva Ulviyya   AZE
G10 Haussernot Cecile   FRA  Styazhkina Anna       RUS Kiseleva Arina       RUS

2006
G18 Gasik Anna          POL  Paulet Iosefina       ROM Gunina Valentina     RUS
G16 Ozturk Kubra        TUR  Rakic Marija          SRB Mammadova Gulnar     AZE
G14 Repina Varvara      RUS  Korchagina Viktoria   RUS Muzychuk Mariya      UKR
G12 Arabidze Meri       GEO  Vince Andrea          SRB Danelia Mariam       GEO
G10 Visanescu Daria     ROM  Macharashvili Tekla   GEO Kolesnikova Kristina RUS

2005
G18 Melia, Salome       GEO  Purtseladze, Maka     GEO Kovanova, Baira      RUS
G16 Ivakhinova, Inna    RUS  Benmesbah, Natacha    FRA Daulyte, Deimante    LTU
G14 Repina, Varvara     RUS  Tairova, Elena        RUS Uta, Adeline-Ramona  ROM
G12 Paikidze, Nazi      GEO  Arabidze, Meri        GEO Anakidze, Nino       GEO
G10 Mestnikova, Varvara RUS  Ibrahimova, Sabina    AZE Lach, Aleksandra     POL
 
go on top

Print