youngchess.com



Gens una sumus - Suntem o familie Actualizat la: 25.09.2017 20:48:46
Print
                     The World Youth Championships 2003-2009
 
         Gold                        Silver                     Bronze
       Name               Fed                        Fed      Name           Fed

2009 Antalya-Turkie 11-23.11.2009/Puerto Madryn-Argentina 27.10-03.11.2009 U20-G20

U20  VACHIER-LAGRAVE Max. FRA    ZHIGALKO Sergei     BLR   OLSZEWSKI Michal  POL
U18  Matlakov Maxim       RUS    Salgado Lopez Ivan  ESP   Piorun Kacper     POL
U16  Sethuraman S P       IND    Vidit Santosh       IND   Lagarde Maxime    FRA
U14  Cori Jorge           PER    Dragun Kamil        POL   Sai Krishna G V   POL
U12  Cheng Bobby          AUS    Duda Jan-Krzysztof  POL   Wang Richard      CAN
U10  BAI Jinshi           CHN    KARTHIKEYAN Murali  IND   ZHANG Han Yu      CHN
U8   GHOLAMI Aryan        IRI    VASUDEVA Tanuj      USA   TABATABAEI Moham. IRI

Girls
G20  SOUMYA Swaminathan   IND    CORI TELLO Deysi    PER   YILDIZ Betul CemreTUR
G18  Girya Olga           RUS    Tsatsalashvili Keti GEO   Ozturk Kubra      TUR
G16  Cori T Deysi         PER    Arabidze Meri       GEO   Paikidze Nazi     GEO
G14  Efroimski Marsel     ISR    Lach Aleksandra     POL   Saranya J.        IND
G12  Khademalsharieh Sar. IRI    Styazhkina Anna     RUS   Goryachkina Aleks.RUS
G10  Mammadzada Gunay     AZE    Ivana Maria Furtado IND   Hojjatova Aydan   AZE
G8   CHU Ruotong          CHN    PALAKOLLU Samritha  USA   LI Yunshan        CHN

2008 Vung Tau - Vietnam 19-31.10.2008/Gazientep-Turkie 02-16.08.2008 U20, G20


U20 Abhijeet Gupta        IND    Negi Parimerjan     IND   Arik Braun        GER
U18 Saric Ivan            CRO    Nguyen Ngoc Truong  VIE   Shankland Samuel  USA
U16 Adhiban B             IND    Sethuraman S P      IND   Debashis Das      IND
U14 Vidit Santosh GujrathiIND    Lortkipanidze Nodar GEO   Swiercz Dariusz   POL
U12 Das Sayantan          IND    Gordievskiy Dmitry  RUS   Yang Darwin       USA
U10 Duda Jan-Krzysztof    POL    Xu Yi               CHN   Wang Yi Ye        CHN
U8  Tran Minh Thang       VIE    Liu Xiangyi         CHN   Liao Yu Hao       CHN	
Girls
G20 Harika Dronavalli     IND    Mariya Muzychuk     UKR  Kübra Öztürk       TUR
G18 Golubenko Valentina   CRO    Preethi R           IND  Girya Olga         RUS
G16 Paikidze Nazi         GEO    Kulon Klaudia       POL  Tsatsalashvili KetiGEO
G14 Padmini Rout          IND    Arabidze Meri       GEO  Baciu Diana        MDA
G12 Zhai Mo               CHN    Osmanodja Filiz     GER  Pratyusha Bodda    IND
G10 Goryachkina AleksandraRUS    Li Zhuoling         CHN  Anastasia Patricks INA
G8  Abdumalik Zhansaya    KAZ    Zhou Qiyu           FIN  Mammadzada Gunay   AZE

2007 Antalya - Turcia 17-29.11.2007 si Yerevan - Armenia 2 - 17.10.2007 B20, G20
 Baieti
B20 Adly Ahmed            EGY    Popov Ivan          RUS  Wang Hao           CHN
B18 Popov Ivan            RUS    Eduard Romain       FRA  Rakhmanov AleksandrRUS
B16 Chirila Cristian      ROU    Pereira Ruben       POR  Kharchenko Boris   UKR
B14 Sjugirov Sanan        RUS    Kanarek Marcel      POL  Wang Chen          CHN
B12 Naroditsky Daniel     USA    Nyzhnyk Illya       UKR  HAN Chao           CHN
B10 Wang Tong Sen         CHN    Antipov Mikhail Al  RUS  Prince Bajaj       IND
B 8 Savenkov Konstantin   RUS    Qasimov Chingiz     AZE  Sinyanskiy Maxim   RUS

Girls
G20 Nebolsina Vera        RUS    Zawadzka Jolanta    POL  Melia Salome       GEO
G18 Gunina Valentina      RUS    Nemcova Katerina    CZE  Yildiz Betul Cemre TUR
G16 Tsatsalashvili Keti   GEO    Girya Olga          RUS  Ivanenko Olga      UKR
G14 Paikidze Nazi         GEO    Arabidze Meri       GEO  Gagare Shalmali    IND
G12 Efroimski Marsel      ISR    Saduakasova Dinara  KAZ  Guo Qi             CHN
G10 Styazhkina Anna       RUS    Chiank Sarah        USA  Guo Yue Fan        CHN
G8  Furtado Ivana Maria   IND    Mammadzada Gunay    AZE  Hojatova Aydan     AZE


2006 BATUMI - GEORGIA + EREVAN - ARMENIA B20,G20 

 Baieti
B20 Andriasian Zaven      ARM    Vitiugov Nikita     RUS  Kryvoruchko Yuriy  UKR
B18 Braun Arik            GER    Melkumyan Hrant     ARM  Amin Bassem        EGY
B16 Tomczak Jacek         POL    Onischuk Vladimir   UKR  Nguyen Ngoc Tr.    VIE
B14 Durarbeyli Vasif      AZE    Bregadze Levan      GEO  Liu Qingnan        CHN
B12 Aghasaryan Robert     ARM    Nyzhnyk Illya       UKR  Abasov Nijat Azad  AZE
B10 Girish A Koushik      IND    Beradze Irakli      GEO  Sai Krishna G V    IND
B8  Mohineesh Ch          IND    Prince Bajaj        IND  Steinberg Nitzan   ISR

Girls
G20 Shen Yang             CHN    Hou Yifan           CHN  Melia, Salome      GEO
G18 Harika Dronavalli     IND    Umudova Nargiz      AZE  Gomes Mary Ann     IND
G16 Guramishvili Sopiko   GEO    Mammadova Gulnar    AZE  Khazhomia Salome   GEO
G14 Kulon Klaudia         POL    Muzychuk Mariya     UKR  Paikidze Nazi      GEO
G12 Danelia Mariam        GEO    Lach Aleksandra     POL  Baciu Diana        MDA
G10 Sahajasri Ch          IND    Fataliyeva Ulviyya  AZE  Zhai Mo            CHN
G8  Furtado Ivana Maria   IND    Navyavyshnavi Manne.IND  Mahalakshmi M      IND

2005   BELFORT - FRANTA  + TURCIA B20,G20  
Baieti
B20 Mamedyarov Shakhriyar AZE   Berkes Ferenc        HUN  Alekseev Evgeny    RUS
B18 KHAIRULLIN Ildar       RUS  WOJTASZEK Radoslaw   POL  STOPA Jacek        POL
B16 LENDERMAN Alex         USA  NEPOMNIACHTCHI Ian   RUS  VACHIER-LAGRAVE M. FRA
B14 LE Quang Liem          VIE  BOYCHEV Mariyan      BUL  MATLAKOV Maxim     RUS
B12 NARAYANAN Srinath      IND  SJUGIROV Sanan       RUS  TER SAHAKYAN SamvelARM
B10 GROVER Sahaj           IND  BUKAVSHIN Ivan       RUS  BAJARANI Ulvi      AZE
Girls
G20 Paehtz Elisabeth       GER  Gu Xiaobing          CHN  Kadziolka Beata    POL
G18 PURTSELADZE Maka       GEO  MONGONTUUL Bathuyag  MGL  MAJDAN Joanna      POL
G16 MUZYCHUK Anna          SLO  MIKADZE Miranda      GEO  HAMRAKULOVA Yulduz UZB
G14 TAIROVA Elena          RUS  BODNARUK Anastasia   RUS  MUZYCHUK Mariya    UKR
G12 ARABIDZE Meri          GEO  PAIKIDZE Nazi        GEO  DANELIA Mariam     GEO
G10 WANG Jue               CHN  LACH Aleksandra      POL  IWANOW Anna        POL

2004 03-14 nov. 2004  Creta- Grecia
 Baieti
B18 Wojtaszek Radoslaw     POL  Tomashevsky Evgeny   RUS  Adly Ahmed         EGY
B16 Rodshtein Maxim        ISR  Baramidze David      GER  Lenic Luka         SLO
B14 Khairullin Ildar       RUS  Kuzubov Yuriy        UKR  Andreikin Dmitry   RUS
B12 Zhao Nan               CHN  Ding Liren           CHN  Negi Parimarjan    IND
B10 Yu Yangyi              CHN  Moussard Jules       FRA  Hou Yifan          CHN
Girls
G18 Zawadzka Jolanta       POL  Sebag Marie          FRA  Hryhorenko NataliyaUKR
G16 Khotenashvili Bela     GEO  Majdan Joanna        POL  Purtseladze Maka   GEO
G14 Harika Dronavalli      IND  Muzychuk Anna        SLO  Tairova Elena      RUS
G12 Kulon Klaudia          POL  Bodnaruk Anastasia   RUS  Muzychuk Mariya    UKR
G10 M Arabidze Mary        GEO  Anakidze Nino        GEO  Lach Alexandra     POL

2003    22 oct - 3 nov 2003  Halkidiki - Grecia
 Baieti
B18 Shakhriyaz Mamedyarov  AZE  Alexandr Kharitonov  RUS  Tomi Nyback       FIN
B16 Borki Predojevic       BIH  Anthony Bellaiche    FRA  Evgeny Tomashevsky RUS
B14 Sergei Zhigalko        BLR  Maxime Vachier       FRA  Ian Nepomniachtchi RUS
B12 Chenpeng Wei           CHN  Liem Le Quang        VIE  Maxim Matlakov     RUS
B10 Sanan Sjugirov         RUS  Teja Ravi Sanka      IND  Renato Alfredo     PER
Girls
G18 Nana Dzagnidze         GEO  Natalia Zdebskaja    UKR  Natalija Pogonina  RUS
G16 Polina Malysheva       RUS  Karina Szczepkowska  POL  Salome Melia       GEO
G14 Valentina Gunina       RUS  Turkan Mamedjarova   AZE  Nadejda Kharmunova RUS
G12 Yixin Ding             CHN  Sopiko Guramishvili  GEO  Zhongyi Tan        CHN
G10 Yifan Hou              CHN  M. Hejazipour        IRI  Nazi Paikidze      GEO


go on top

Print